Články a foto

Najnovšie

16.12.2006 - Krst knihy Strechy nad oblakmi

Chatár z Chaty pod Rysmi Viktor Beránek a bývalý náčelník Horskej služby na Slovensku Ivan Gálfy sa dnes stali krstnými otcami knihy Strechy nad oblakmi z pera môjho drahého otca. Knihu krstní otcovia pokrstili čerstvým snehom na Rainerovej cha...»Filter: najnovšie

16.12.2006 - Krst knihy Strechy nad oblakmi

Chatár z Chaty pod Rysmi Viktor Beránek a bývalý náčelník Horskej služby na Slovensku Ivan Gálfy sa dnes stali krstnými otcami knihy Strechy nad oblakmi z pera môjho drahého otca. Knihu krstní otcovia pokrstili čerstvým snehom na Rainerovej cha...»

6.10.2006 - Korzika: Benátky

Z Livorna je do Popradu 1 300 km, a preto je dobré nerobiť cestu naraz. Tak sme sa rozhodli využiť ako odpočinkovú stanicu na jednu noc Benátky. Z dialnice asi 5km pred Benátkami stačilo nasledovať tabule s nápisom Fusina - boat to Venezia. Vo Fusine sme našli dote...»

5.10.2006 - Korzika: Monte Cintu

Posledné dni na ostrove sme sa rozhodli spríjemniť si výstupom na Monte Cintu - najvyššiu horu ostrova, vysokú 2 710m. Oficiálna cesta na vrchol vedie z dedinky ???. My sme sa držali návodu českého turistu z internetu a teda sme zvolili za východiskový bo...»

4.10.2006 - Korzika: Calvi a púšť Aquiales

Calvi - rodisko Krištofa Kolumba nás oslovilo hlavne svojou príjmnou večernou atmosférom, kde sme sa chodili radi prechádzať a samozrejme jesť. V blízkosti sa nachádza mestečko Ille Rouse, z koré vedie cesta D80 do Saint Florent cez korzickú p...»

3.10.2006 - Korzika: Piana a národný park Scandola

Po návšteve Filitosy sme pokračovali cez hlavné mesto Ajaccio, ktoré nás ale neoslovilo natoľko, aby sme v tamojšom campe ostali a preto sa našimútočiskom stala dedinka Piana a camp na pláži pod ňou. Tu sme spoznali silu vĺn západného pobrežia. Camp je oz...»

2.10.2006 - Korzika: Filitosa

Mestečko nachadzajúce sa v juhozápadnej časti Korziky, 5km severozápadne od prímorského mestečka Propriano. Nachádzajú sa tu kamenné sochy - menhiry staré 4 - 5 tisíc rokov, celkovo siaha história Filitosi až 8 tisíc rokov vzad. Vstupné do...»

1.10.2006 - Korzika: Bonifacio

Bonifacio označované ako najkrajšie mestečko ostrova, bolo vybudované na 70 metrov vysokom útese, ktorý je stále obmývaný a zvetrávaný, teda niektoré budovy ozaj stoja v previsoch. Úžasný pohľad. Pláže sú od mestečka vzdialené asi 4km, pri nich nájdt...»

29.9.2006 - Korzika: Pláž Rondinara

Z cesty N198 (od Porto-Vecchio na Bonifacio) cca 40km od unikátneho mestečka Bonifacio je možné odbočiť a po 6km nenápadnej ceste sa dostanete do zátoky Rondinara, ktorá je označovaná za najkrajšiu zátoku ostrova s nádherne priezračnou ...»

28.9.2006 - Korzika: Kaskády Polischellu, sedlo Bavella

Z prímorského mestečka Solenzara do vnútrozemia smer Zonza, opačne z mestečka Zonza cez sedlo Bavella (1200m). Východzie miesto je most cez potok Polischellu (480m) na ceste medzi sedlami Bavella (9,5km) a Bo...»

27.9.2006 - Korzika: Via ferrata - Chisa

Keď na ceste N198 do mestečka Travo, odbočíte na D645, dostanete sa po 15 km do horskej dedinky Chisa. Samotná cesta je poriadny adrenalín. Na konci dedinky je malé parkovisko, kde sa zakúpi lístok (14€/osoba (s vlastným...»

26.9.2006 - Korzika: Kaskády Anglais

Ľahká dobre značená túra s možnosťou kúpania. Vhodná aj pre rodinku s deťmi. Východzie miesto je dedinka Vizzavona vo výške 915m (smer Corte - Ajaccio). Prvých 40min široká lesná cesta po chatu s občerstvením. Tu za...»

25.9.2006 - Korzika: Všeobecne

Po zvažovaní tohoročnej dovolenky vyhrala Korzika. Pôvodne sme mali v pláne aj Alpy, ale ak si už človek raz zaplatí trajekt,je lepšie využiť čas strávený na tomto francúzskom ostrove čo najviac. Zaujímavosťou Korziky je jazyk domorodých obyvateľov...»

12.5.2006 - Perličky zo súdnych siení

K rodinnej bitke došlo potom, keď syn predstavil rodine nevestu a
babička utrúsila: "To vás Pánboh trestá, že se nemodlíte "

K nadmernému užívaniu antikoncepčných prípravkov nútil svoju manželku
preto, aby neprišla do in...»

4.12.2005 - Nie je výhovorka ako výhovorka


> Chlap isiel po dialnici 150 a uvidel, ze sa za nim zenu policajti.. Tak
> pridal na 180, ale potom to vzdal a zastavil.. Prisiel k nemu policajt a
> hovori:
> Pozrite sa, uz toho mame na dnes tak akurat, ked od vas...»

4.12.2005 - Záporné čísla

Otecko vysvetľuje synovi záporne čísla:

"V autobuse idú 4 ľudia."

"Vystúpia 6."

"Koľko ich ma nastúpiť, aby bol autobus prázdny?"

...»

Vidíme vašu výnimočnosť

Náhodná fotografia

Tatry Portál - všetko o Vysokých Tatrách